Формування мотивації та вибір методів навчання англійської і польської мов студентами ЗВО в умовах дистанційного навчання
DOI:
https://doi.org/10.35433/2220-4555.20.2022.ped-1Анотація
У статті розглядається проблема формування мотивації та вибору методів навчання польської та англійської мов як іноземних здобувачами в закладах вищої освіти. Авторами визначено, що серед основних завдань, котрі ставить перед нами дистанційна освіта в царині іноземних мов є формування комунікативної компетентності здобувачів та розвиток у них чотирьох основних видів комунікації: читання, аудіювання, говоріння та письмо. Здобувач має вільно володіти матеріалом для того, щоб вміти грамотно висловити свою думку усно й письмово. Домінантною проблемою, яка стала об’єктом дослідження є методика вивчення іноземних мов, зокрема польської та англійської студентами закладів вищої освіти в умовах дистанційного навчання. Актуальність вивчення абсолютно зумовлена нашим суспільством та навколишніми подіями: євроінтеграція, тісна співпраця з представниками цих країн, визнання цих мов як мов міжнародного рівня спілкування.
У статті представлено аналіз шляхів формування мотивації сучасного здобувача освіти у вивченні іноземних мов, проаналізовано найбільш популярні платформи для їх вивчення (Zoom, Google Meet, Skype, Google Clas, Microsoft Teams), наголошено на важливості спеціальної підготовки викладача до навчального процесу в умовах дистанційних технологій, проаналізовано основні методи й техніки навчання (традиційні: бесіда, дискусія, рольова гра, вирішення навчальних проблем, проєктна діяльність, презентація, проблемне навчання, веб-квести, мовна гра, змішане навчання (blended learning), перевернуте навчання (flipped learning) тощо), котрі сприятимуть більш ефективній організації навчально-виховного процесу.
Ключові слова: мотивація, методика навчання, дистанційна освіта, веб-технології, заклад вищої освіти, навчання англійської мови, навчання польської мови.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).