SZKOLENIE SPECJALISTÓW PIELĘGNIARSTWA I POSZUKIWANIE SPOSOBÓW JEGO INTEGRACJI W EUROPEJSKIEJ PRZESTRZENI EDUKACYJNEJ
DOI:
https://doi.org/10.35433/2220-4555.19.2021.ped-2Анотація
Олена Антонова, Зоя Шарлович. Інтеграція процесу підготовки спеціалістів медсестринської справи у європейський освітній простір
У статті на основі огляду нормативно-правових актів, аналізу наукових джерел та власних досліджень розглянуто проблему розвитку медсестринської справи в Україні; особливості підготовки спеціалістів медсестринського профілю в порівнянні з системою професійної освіти європейських країн на прикладі Польщі. Проаналізовано нормативно-правову базу, зокрема Закони України «Про вищу освіту», «Про вищу професійну освіту», Постанову Кабінету Міністрів «Про затвердження Положення про систему безперервного підвищення кваліфікації медичних і фармацевтичних працівників»; нормативно-правові акти, що регулюють організацію навчального процесу та діяльність медичних сестер у Польщі. Авторами було з’ясовано спільні аспекти та відмінності в системах підготовки медичних сестер обох країн. Крім того, у статті представлено погляд на необхідність інтеграції підготовки фахівців медсестринського профілю в європейський освітній простір. Зроблено припущення про залежність інтеграції української медсестринської освіти від регулювання рівнів та рівнів підготовки спеціалістів, які б відповідали європейським стандартам. Зроблено висновок, що приведення української системи підготовки медичних сестер до європейських стандартів забезпечить значний прогрес у прискоренні процесу інтеграції в європейський освітній простір та сприятиме зниженню бар’єрів для його розвитку.
Ключові слова: медична освіта, інтеграція, Болонський процес, європейський освітній простір, безперервний професійний розвиток, професійна діяльність.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).