TEXTBOOK AS A MEANS OF CREATIVITY DEVELOPMENT OF A STUDENT
DOI:
https://doi.org/10.35433/2220-4555.19.2021.ped-1Анотація
Віта Павленко. Підручник як засіб креативного розвитку учня
У статті проведено порівняльний аналіз підручників для початкової школи Польщі та України. Узагальнюючи результати аналізу підходів різних дослідників, автор виділяє функції шкільного підручника: інформативну, управлінську, розвивальну, комунікативну, виховну, диференціації та індивідуалізації навчання. Автором виявлено, що в сучасних підручниках Нової української школи (НУШ) значна увага приділяється розвитку логічного мислення; діяльнісному підходу; роботі з інформацією; розвитку критичного мислення учнів; розвитку креативності та здатності учнів до взаємодії й спілкування. Творчі завдання, спрямовані на організацію дослідницької діяльності учнів та розвиток їх творчості, покращують розвивальну функцію підручників початкової школи. Однією з ключових тенденцій сучасної освіти є використання «відкритих» підручників, які підтримують творчість учителів-співавторів.
Ключові слова: підручник, розвиток креативності, сучасна польська початкова школа, творчий потенціал, Нова українська школа (НУШ), реформа.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).