PODEJŚCIA TEORETTYCZNO-METODOLOGICZNE I ZASADY BADAŃ NAUKOWYCH TEKSTÓW BIBLIJNYCH W DYSCYPLINACH RELIGIOZNAWCZYCH INSTYTUCJE WYŻSZEJ EDUKACJI
DOI:
https://doi.org/10.35433/2220-4555.19.2021.phyl-5Анотація
Теоретико-методологічні підходи й принципи наукового дослідження біблійних текстів у релігієзнавчих дисциплінах вищої школи
У статті розглянуто теоретичну й практичну значущість методологічних надбань релігієзнавчих дисциплін і текстуальної критики при дослідженні біблійних текстів у контексті сучасної богословської та філософсько-релігієзнавчої парадигми. Проаналізовано особливості функціонування біблійного тексту як одного з основних засобів релігійної комунікації й поширення християнського світоглядного впливу. Констатовано, що вміння виокремлювати актуальні проблеми дослідження та пошуку супровідних текстологічних джерел біблійного канону сприятиме набуттю навиків читання та тлумачення священних біблійних текстів, засвоєнню найвідоміших сучасній текстуальній критиці методів і принципів дослідження Святого Письма. Теоретичні та методологічні основи дослідження біблійних текстів мають аналітичний характер, спрямовані на порівняння християнських доктрин у теології. Акцентуація уваги на цьому підході є важливим елементом методології, оскільки богословська термінологія має різне потрактування в межах християнських церков.
Ключові слова: теоретико-методологічні підходи,релігієзнавчі дисципліни, біблійний текст, принципи наукового дослідження, герменевтичний аналіз, вища школа.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).