LOCAL AND AUTOCEPHALOUS CHURCHES: CANONICAL JUSTIFICATION AND TRADITION
DOI:
https://doi.org/10.35433/2220-4555.19.2021.phyl-3Анотація
Помісна й автокефальна церкви: канонічне обґрунтування та традиція
У статті розглянуто основні принципи та механізми функціонування церковно-адміністративної системи управління Вселенською церквою. Установлено, що поступово сформувалось дві протилежні еклезіологічні традиції (грецька та слов’янська), які свідчать про відсутність Єдності та Соборності. Формування двох підходів до розуміння структури системотворення Вселенського православ’я стало причиною лише часткової присутності на Великому Всеправославному соборі у 2016 р. Обґрунтовано, що в православній традиції відсутнє загальноприйняте трактування взаємозалежності принципу помісності та автокефального статусу церков. Доведено, що автокефальна церква – завжди Помісна, однак сучасне еклезіологічне трактування помісності автоматично не призводить до набуття автокефального статусу.
Аргументовано, що апостоли та їх найближчі учні не знали й не передбачали іншого принципу існування Вселенської церкви, крім автокефалії. Підкреслено, що такий механізм церковного управління базувався на територіальному принципі та лежить в основі поняття помісності у Вселенській церкві.
Ключові слова: собор, церква, автокефалія, еклезіологія, канонічне право, патріарх, парафія, митрополит.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).