ВПЛИВ СУЧАСНИХ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ НА МЕНТАЛЬНІСТЬ: ДОСВІД ПОЛЬЩІ
DOI:
https://doi.org/10.35433/2220-4555.19.2021.phyl-2Анотація
У дослідженні здійснено рефлексію впливу сучасних глобалізаційних процесів на духовну складову життєдіяльності польського суспільства, а саме: які чинники допомагають, а які уповільнюють процеси реформування та трансформації польського суспільства, яке вираження ці зміни знайшли у польській ментальності.
Концептуально осмислено польський досвід успішного поєднання збереження власної ідентичності, традиційних цінностей та життєвого укладу з процесами модернізації й включення Польщі у глобальний контекст.
З’ясовано основні аспекти, що дозволили польському суспільству успішно адаптуватися до нової глобальної реальності, відійти від деструктивних стратегій діяльності за правилами «старої системи» та ментальності homosovieticus.
Ключові слова: глобалізація, глобалізаційні процеси, польська ментальність, українська ментальність, цивілізація, ідентичність
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).