Апологія культурних засад освіти
DOI:
https://doi.org/10.35433/2220-4555.18.2020.phyl-1Анотація
Основою та лейтмотивом статті є сентенція Альберта Ейнштейна: "Мораль означає більше, ніж інтелект". Керуючись нею, автор нарису "Апологія культурних основ освіти" розкриває [представляє] суть – differentia specifica – професії польського вчителя, яка не далеко від філософії, що розуміється як "любов до мудрості". Спочатку він згадує власний професійний досвід та роздуми. І тоді він стикається з ними з тим, що в середземноморській культурі, виявившись фундаментом освіти, набуло семантики – тобто сфери значень – "тривалості", ідентичної категорії "вічна людина". До речі, семантика вже помітна в біблійних книгах і присутня як у реченні Альберта Ейнштейна, так і у багатовікових шарах середземноморської культури. Точніше, семантика шедеврів літератури, таких як грецькі трагіки Вільям Шекспір, Федір Достоєвський, Джозеф Конрад, Кіпріан Норвід. Підкреслено та загострено Дітріхом фон Гільдебрандом в нарисі "Основні моральні установки".##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).