Науково-теоретичні аспекти використання зарубіжних підручників з іноземної мови у вищій школі
DOI:
https://doi.org/10.35433/2220-4555.17.2020.ped-4Анотація
У статті розглянуто інноваційні аспекти використання зарубіжних підручників з іноземної мови у вищій школі. На основі аналізу науково-педагогічної та методичної літератури представлено погляди методистів на визначення функцій зарубіжних підручників з іноземних мов. Автор розглядає алгоритм аналізу зарубіжних підручників, враховуючи їх недоліки та переваги.Посилання
Беспалько В. П. Теория создания и применения: учебник. М., 2006. 256 с.
БерезюкО., Власенко О. Дидактика: теорія і практика. Навчально-методичний посібник для студентів гуманітарних факультетів. Житомир, 2019. 256 с.
Березюк О. Системний підхід до формування полікультурної компетентності майбутніх фахівців в сучасному освітньому просторі. Професійна педагогічна освіта: системні дослідження : монографія. Житомир, 2015. С.193–209.
Березюк Ю. Підготовка студентів до ознайомлення з критеріями побудови та відбору навчального матеріалу в підручниках з іноземної мови. Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології. № 6 (24), 2012, С. 247–253
Бібік Н.М. Врахування пізнавальних інтересів учнів у підручникотворення. Підручник ХХІ століття. 2003. № 1–4. С. 48–52.
Граник Г. Г., Бондаренко С. М., Концевая Л. А. О реализации закономерностей понимания в учебном тексте. Проблемы школьного учебника. Москва: Просвещение, 1991, Вып. 20, C. 44–61.
Грицик Н. В. Формування культурологічної компетенції майбутнього вчителя іноземної мови: автореф. дис. на здобуття наукового ступення канд. пед. наук. Ялта. 2013. 23 с.
Дубасенюк О. А. Технології професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів: навчальний посібник: У 2 ч. Т. 1.: Технології загально педагогічної підготовки майбутніх учителів. Житомир. 2001. С. 281.
Загальноєвропейські Рекомендації з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання / Наук. ред. укр. вид. доктор пед. наук, проф. С. Ю. Ніколаєва. К. : Ленвіт, 2003. 273 с.
Колодько Т. Спрямування іншомовної соціокультурної компетенції майбутніх учителів іноземних мов на міжкультурне спілкування у процесі професійної підготовки. Рідна школа. № 7. 2006. С. 38–41.
Маслова В. А. Лингвокультурология. Москва : Изд. центр “Академия”. 2001.
Редько В. Г. Засоби формування комунікативної компетентності у змісті шкільних підручників з іноземних мов. Теорія і практика: монографія. Київ : Генеза, 2012. 224 с.
Роман С. В. Методика навчання англійської мови у початковій школі: навчальний посібник. Київ : Ленвіт. 2005
Самойлюкевич І. В. Особливості професійної підготовки майбутніх учителів іноземної мови до роботи у початковій школі. Перспективи раннього навчання іноземних мов в Україні та за кордоном: монографія. Житомир, 2012. С. 114–125.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).