Організаційно-методичні засади освітніх закладів волинських чехів в Україні в першій половині ХХ століття
DOI:
https://doi.org/10.35433/2220-4555.17.2020.ped-3Анотація
В статті проаналізовано вплив чеської колонізації Волині на початку ХХ ст., здійснено аналіз освітньо-культурного становища чеських колоній на Волині. Автор зазначає, що сприятливі умови економічного, релігійно-культурного характеру та соціальна мобільність чеської громади спричинили низку модернізаційних процесів, що згодом вплинули на створення чеської національної школи на Волині. Автор зауважує, що освітні заклади волинських чехів сприяли пробудженню національної самосвідомості, рис ідентичності та адаптації до місцевого соціуму.Посилання
Бармак М. В. Німецьке, чеське та єврейське населення Волинської губернії (1796–1914 рр.): розселення, господарське життя, міграції. Тернопіль, 1999. 206 с.
Березюк О. С. Зміст та структура моделі формування полікультурної компетентності майбутніх вчителів в регіональному контексті. Проблеми освіти: збірник наукових праць / Інститут модернізації змісту освіти МОН України. Житомир : Вид-во Євенок, 2017. Вип. 87. С.27–35.
Березюк О. С., Власенко О. М. Теорія і практика чеських рухів на Волині: духовний феномен: збірник наукових праць. Житомир : Вид–во ЖДУ ім. І. Франка, 2017. 192 с.
Березюк О. С., Власенко О. М. Духовні виміри родинного виховання у поліетнічному просторі Волині та Полісся: збірних наукових праць. Житомир : Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2016. 214 с.
Главачек Р., Солдатюк M. Чехи на Дубенщині. Дубно і світ: Міжнар. ювіл. наук.-теорет. конф. присвячена 900-річчю м. Дубна, 25–26 серп. 2000 р. Дубно, 2000. С. 27–28.
Кондратюк Р., Шевцова Л. Чеська культура на Волині. Поліський дивосвіт. І ч. Житомир : вид-во «Полісся», 2001. С. 346–347.
Опанащук І. П. Фізична культура і спорт у Волинській губернії (кінець ХІХ – початок ХХ ст..). Житомирщина на зламі тисячоліть. Житомир : М.А.К., 2000. 390 с.
Čandl K. Václav Přihoda. Život a dílo českého pedagoga. Brno, 1998. 299 s.
Přihoda V. Reformné hladiská v didaktike. Bratislava, 1934. 237 s.
Солдатюк М. С. Культура, громадське життя та побут волинських чехів. Чехи на Волині: історія і сучасність. Житомир; Малин : Волинь, 2001. 119 с.
Чернілевський Д. В., Гішенічнюк О. В., Сідячева К. В. Духовна культура особистості: Навчальний посібник. Київ-Вінниця : Академія креативної педагогіки, 2009. 384 с.
Чехи на Волині: історія та сучасність: збірник наукових праць. Житомир : Вид-во ЖДУ, 2014. 176 с.
Шиляр Л. Є. Національні меншини в політико-правовому просторі України (проблеми культурної самоорганізації та розвитку). К., 2002. 196 с.
Vazulik J. Dejiny volunskych Čechu. Leta 1868–1914. Praha, 1997. 210 s.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).