Аналіз впливу реформ громадянської освіти на зміст освіти старшої школи
DOI:
https://doi.org/10.35433/2220-4555.17.2020.ped-2Анотація
У статті проаналізовано вплив інтеграції громадянської освіти України у світовий освітній простір, що вимагає детального вивчення соціальної взаємодії різних країн, накопиченого досвіду організації громадянського виховання, формування громадянських цінностей молоді. Автор зауважує на необхідності пошуку шляхів і способів використання досвіду зарубіжних країн у вітчизняній системі освіти. Особливо важливим, на думку автора, є вивчення й узагальнення досвіду реформування громадянської освіти в Польщі, де зростає увага уряду до демократичної освіти поряд з вихованням громадянина держави.
Ключові слова: громадянське суспільство, громадянськість, громадянська освіта, громадянські цінності, учні старших класів, навчальний закладПосилання
Асламова Т., Бакка Т., Бортніков В. Громадянська освіта: теорія і методика навчання. Режим доступу: http://sites.znu.edu.ua/interactiv.edu.lab/Posibnyky/TTG_main.pdf (дата звернення: 11.10.2019).
Власенко О. Аксіологічна спрямованість предметів гуманітарного циклу в контексті формування системи громадянських цінностей учнів освітнього закладу. Збірник наукових праць «Педагогічні науки». Випуск LXXXI. Т.2. Херсон : Видавничий дім «Гельветика», 2018. С. 44–48.
Громадянська освіта як інструмент формування громадянського суспільства в Україні: проблеми та шляхи їх подолання. Актуальні проблеми громадянської освіти та виховання: український та зарубіжний досвід. Режим доступу: https://eprints.oa.edu.ua/2394/1/mater_konfer_web-1.pdf
Громадянське суспільство України: сучасні практики та виклики розвитку : аналіт. доповідь / Яблонський В. М., Андріученко Т. В., Бекешкіна І. Е. та ін. К., 2018. 128 с.
Зырянов С. Г. Основные функции гражданского общества: теоретический аспект. Социум и власть. 2017. Т. l. 2 (64). C. 15–16.
Ковальчук В. Громадянське суспільство та його правові цінності в умовах демократичної трансформації: досвід України. Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Юридичні науки. 2017. № 865. С.83–89.
Колган Т. В. Громадянська освіта та виховання школярів. Режим доступу: http://kolgantv.blogspot.com/2009/11/blog-post_9052.html (дата звернення: 15.10.2019).
Новая философская энциклопедия. В 4-х томах. Т. 1. М. : Мысль. 2010. С. 549.
Соннова М. Зарубіжний та вітчизняний досвід громадянського виховання. Вісн. Львів. ун-ту. Сер. пед. 2006. Вип. 21, ч. 1. С. 123–130.
Рябов С. Г. Політологічна теорія держави. К. 1996. 240 с.
Ціннісні орієнтації сучасного інформаційного суспільства: монографія / В. Пазенок, В. Лях, О. Соболь та ін.; НАН України, Ін-т філос. Київ, 2013. 406 с.
Щербакова Ю. Е. Цінності об’єднаної Європи: монографія. Київ, 2014. 206 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).