ЕКЗИСТЕНЦІАЛ САМОТНОСТІ В СУЧАСНІЙ ПОЛЬСЬКІЙ ПРОЗІ (ЗА РОМАНОМ ЯНУША ЛЕОНА ВИШНЕВСЬКОГО "САМОТНІСТЬ У МЕРЕЖІ")
DOI:
https://doi.org/10.35433/2220-4555.17.2020.%20phyl-4Анотація
Проблема самотності в сучасній світовій літературі набула особливої актуальності. Письменники пропонують її варіативне осмислення: від самотності як відокремлення від себе й світу до самотності "зависання" у вимірі "без-Іншого". У пропонованій студії зосереджено увагу на особливостях художньої презентації екзистенціалу самотності в сучасній польській літературі. Ілюстрацією став дебютний роман Януша Леона Вишневського "Самотність у Мережі". Крізь призму комунікативної філософії показано зміну розуміння самотності як очікування зустрічі з «Іншим» на самотність як атрибут сучасного людського буття.Посилання
Вишневський Я. «Зрада починається не в ліжку, а в голові». Режим доступу: URL: https://vsiknygy.net.ua/neformat/28449/ (дата звернення: 20.10.2019).
Вишневський Я. Л. Самотність у Мережі. Харків : Вид-во «Ранок», Фабула, 2019. 368 с.
Інакший досвід: збагнути незбагненне. Філософська думка. 2019. № 3. С. 6–59.
Ортега-и-Гассет Х. Избранные труды. М. : Издательство «Весь Мир», 1997. 704 с.
Осіядач І. Fenomen Janusza Leona Wiśniewskiego [Źródło elektroniczne]. Режим доступу: URL: http://czytampolskie.pl/aktualnosci/fenomen-janusza-leona-wisniewskiego/ (дата звернення: 20.10.2019).
Сартр Ж.-П. Экзистенциализм – это гуманизм. В Сумерки богов. M. : Политиздат, 1989. 398 с.
Свендсен Л. Фр. Г. Філософія самотності. Львів : Видавництво Анетти Антоненко; Київ : Ніка-Центр, 2017. 208 с.
Швалб Ю. М. Одиночество: социально-психологические проблемы. К. : Украина, 1991. 270 с.
Шевчук Я. Homo excappans: Герой сучасної польської та української «молодої» прози. Житомир : Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2012. 350 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).