АКСІОЛОГІЧНІ ДОМІНАНТИ В ЕПІСТОЛЯРІЇ МІХАЛА ГРАБОВСЬКОГО 40-Х – 50-Х РОКІВ ХІХ СТОЛІТТЯ
DOI:
https://doi.org/10.35433/2220-4555.17.2020.fil-1Анотація
У статті здійснено аналіз епістолярної спадщини М. Грабовського в діахронічному аспекті, окреслено її аксіологічні домінанти на основі ключових переконань адресанта. У перший період (1823 – 1843 рр.) можна простежити наслідування ідей німецького романтизму, їх адаптацію до польської літератури. У другий період, 1843 – 1863 рр., на зміну романтичному лібералізму чітко виокремилась радикалізація естетичних поглядів, які набували безкомпромісного характеру.Посилання
Кузьменко В. І. Письменницький епістолярій в українському літературному процесі 20–50 х років ХХ ст. : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора філол. наук. Київ, 1999. 34 с.
Шерех Ю. Третя сторожа: Література, мистецтво, ідеологія. Київ : Дніпро, 1993. 347 с.
Bar A. Michała Grabowskiego listy literackie. Kraków : Nakładem Polskiej Akademii Umiejętności, 1934. 450 s.
Goszczyński S. Podróż mojego życia. Urywki wspomnień i zapiski do pamiętników, 1801–1842. Wilno : Nakłdem Towarzystwa Przyjaciół Nauk, 1924. 98 s.
Rolle M. In illo tempore. Szkice historyczno-literackie. Lwόw : Nakładem księgarni F. Westa, 1914. 154 s.
Zaleski D. Korespondencya Józefa Bohdana Zaleskiego. Przewodnik naukowy i literacki. 1899. S. 1–11.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).