Соціально-культурні фактори та механізми формування системи громадянських цінностей старшокласників в освітньому середовищі
DOI:
https://doi.org/10.35433/2220-4555.16.2019.ped-4Анотація
У статті з’ясовано, що проблема формування системи громадянських цінностей молоді зумовлена недостатнім рівнем взаємодії освітнього процесу і громадянського виховання; визначено, що досягнення оптимального співвідношення теоретичної й практичної громадянської підготовки старшокласників можливо на основі взаємовигідного поєднання процесу формування системи громадянських цінностей учнів старших класів та викладання предметів гуманітарного циклу.Посилання
Васьківська Г. Формування системи знань про людину в учнів старшої школи: теорія і практика. К. : Вид-во НПУ імені М.П.Драгоманова, 2012. 512 с.
Власенко О. Теоретичні основи формування громадянських цінностей старшокласників в освітньому просторі навчального закладу. Психолого-педагогічні проблеми сільської школи. Вип.58. Умань: ВПЦ «Візаві», 2018. 244 с. С. 242–250.
Власенко О. Аксіологічна спрямованість предметів гуманітарного циклу в контексті формування системи громадянських цінностей учнів освітнього закладу. Збірник наукових праць «Педагогічні науки». Випуск LXXXI. Т.2. Херсон: Видавничий дім «Гельветика», 2018. 244 с. С.44–48.
Сисоєва С., Кристопчук Т. Педагогічний експеримент у наукових дослідженнях неперервної професійної освіти. Луцьк: ВАТ «Волинська обласна друкарня», 2009. 460 с.
Шестопалюк О. Підготовка майбутнього вчителя до громадянського виховання молоді. Вісник Черкаського університету. Серія: Педагогічні науки. Черкаси : ЧНУ, 2007. Вип. 101. С. 36–40.
Healthy People 2010: Understanding and Improving Health. A systematic approach to health improvement. 2001. Retrieved September 23, 2007 from http://www.healthypeople.gov/Document/html/uih/uih_2.htm
Cadar D. The role of lifestyle behaviours on cognitive functioning and on cognitive decline. 2013. Degree: PhD, University College London (University of London)
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).