AGGIOMA-MENTO САКРАЛЬНОЇ СКЛАДОВОЇ МИСТЕЦТВА КАТОЛИЦИЗМУ
DOI:
https://doi.org/10.35433/2220-4555.16.2019.phyl-5Анотація
Стаття присвячена вивченню змісту та ролі культового мистецтва в католицизмі. Головний акцент ставиться на модернізаційних тенденціях релігійного мистецтва в католицизмі. Проаналізовано смислове навантаження даного виду мистецтва і його знаково-символічний зміст. Досліджуються причини необхідності модернізаційності, які виникли під впливом цілого ряду вагомих чинників.Посилання
Веруш-Ковальски Я. Изменения в организационной структуре церкви. Пастырская церковь и литургия. В Католицизм–77. М., 1977. 259 с.
Дондейн А. Современный материализм и вера в Бога. Брюссель : Жизнь с Богом, 1958. 29 с.
Рачеєва Л. П. Релігійний живопис у системі позацерковного мистецтва: культурно-історичні аспекти. Мультиверсум : філософ. альманах. К. : Центр духовної культури. 2006. № 54.
Рашкова Р. Т. Ватикан и современная культура. М., 1989. 414 с.
Современная буржуазная эстетика: Критические очерки / под общ. ред. М. Ф. Овсянникова и В. Н. Самохина. М. : Мысль, 1978. 301 с.
Угринович Д. М. Искусство и религия. М., 1982. 288 с.
Фра Анджелико. Великие художники. Их жизнь, вдохновение, творчество. Ч. 32. К. : Великие художники, 2003. 32 с.
Вatson D., Ventis L. The Religious Experiens. A Social-psichological Perspective. N.Y. : Oxford, 1982. 356 p.
Getlein F., Getlein D. Christianity in Modern Art. Millwankee : Bruce publishing, 1961. 227 p.
Maritain J. Religia a cultura. Роznan : H.Wężyk-Widawskiej, 1937. 81 s.
Read H. The Forms of things unknown : essays towards an aesthetic philosophy [2. ed.] London : Faber & Faber, 1960. 248 р.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).