ПОНЯТТЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ В КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.35433/2220-4555.16.2019.phyl-2Анотація
Розглянуто основні поняття інформаційного простору в контексті соціально-філософського дослідження. Здійснено теоретичний аналіз понять "інформація" та "простір" як об’єктів дослідження. Доведено актуальність вивчення інформаційного простору як одного з основних засобів створення та закріплення соціальних змін у нинішньому глобалізованому світі. Зроблено висновок, що інформаційний простір є основою політичного, соціально-економічного й культурного розвитку країни. Формування єдиного інформаційного простору в різних сферах життєдіяльності є одним із найперспективніших напрямків розвитку сучасного інформаційного суспільства.Посилання
Аристотель. Категории В Этика. Политика. Риторика. Поэтика. Категории. Мн., 1998. С. 1113–1166.
Арістова І. В. Державна інформаційна політика: організаційно-правові аспекти: монографія / За заг. ред. проф. Бандурки О. М. Харків, 2000. 368 с.
Вернадский В. И. Несколько слов о ноосфере [Электронный ресурс]. Режим доступа: http://lib.ru/FILOSOF/WERNADSKIJ/noos.txt. (дата звернення: 15.08.2019).
Гегель Г. В. Ф. Философия природы: URL:http://ru.philosophy.kiev.ua/library/katr/hegel_phil_natura1.html. (дата звернення: 15.08.2019)
Воронкова В. Г. Глобальна інформатизація як головна тенденція соціоприродної еволюції людства. Гуманітарний вісник ЗДІА. 2012. № 51. С. 14–26.
Макаренко Є. А. Європейська інформаційна політика. К.: Наша культура і наука, 2000. 368 с.
Науково-освітній потенціал нації: погляд у XXI століття: [у 3 кн.] / авт. кол.: В. Литвин, С. Довгий, В. Андрущенко та ін. К., 2004. Кн. 1. 638 с.
Переслегин С. Того, что достаточно для Геродота, мало для Герострата… URL:http://www.igstab.ru/materials/Pereslegin/Per_Gerodot.htm (дата звернення: 15.08.2019).
Польща потерпає від російської пропаганди після початку війни в Україні – Марчін Рей. URL:https://hromadske.radio/podcasts/dno/rosiyska-p-yata-kolona-polshchi-govorymo-z-blogerom-rozsliduvachem
Пушкарьова М. В. Основна концепція теорії часу і простору Ісаака Ньютона. Збірник наукових праць Кам'янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка. 2016. Вип. 22. С. 152-156.
Przestrzeń informacyjna tekstów prasowych w dobie kultury masowej Acta Universitatis Lodziensis. Folia Litteraria Polonica. 2010. Tom 13. Zbigniew Bednarek: s. 415–422.
Kisilowska M. Przestrzen informacyjna jako termin informatologiczny. Zagadnienia Informacji Naukowej. 2011. № 2. S. 35–52.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).