Підготовка майбутніх учителів до формування громадянської компетентності школярів у системі освіти Польщі та України
DOI:
https://doi.org/10.35433/2220-4555.18.2020.ped-5Анотація
У статті автори проаналізували, що підготовка майбутніх учителів до формування громадянської компетентності учнів в освітніх системах Польщі та України може здійснюватися лише за наявності детальної системи цього процесу. Доведено, що метод поступового розвитку громадянської компетентності учнів може бути ефективним за умови позитивного ставлення майбутніх учителів загальноосвітньої школи до громадянської активності, відповідальності та громадянських цінностей. Інтеріоризація громадянських цінностей як складова громадянської компетентності в процесі навчальної роботи здійснюється поетапно: формування ціннісних знань; осмислення та прийняття досвіду в процесі рефлексії та інтерпретації; смислове осмислення громадянського досвіду та, як результат, привласнення громадянського досвіду як особистого. Інтерналізація громадянських цінностей майбутніх учителів у процесі вищої освіти визначається соціальними, економічними та культурними умовами українського суспільства.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).