Виховний потенціал конструкторської діяльності школярів
DOI:
https://doi.org/10.35433/2220-4555.18.2020.ped-4Анотація
У статті аналізуються проблеми реалізації виховного потенціалу такого дидактичного засобу як конструювання. Визначені прикладні аспекти розв’язання завдань розумового, естетичного, екологічного й трудового виховання учнів початкової школи в процесі конструкторської діяльності. Доведено, що саме конструкторська діяльність є тим універсальним засобом, який дозволяє максимально ефективно реалізувати інтегроване навчання на заняттях у початковій школі. Проаналізовано досвід інтегрованого навчання в діяльності початкових шкіл Польщі початку ХХІ століття. Визначено шляхи застосування конструювання й конструкторської діяльності на різних рівнях інтеграції – діяльнісному, методичному та організаційному. Розкрито виховні можливості конструкторської діяльності на заняттях з різних навчальних дисциплін. Описано методичні прийоми реалізації завдань розумового, естетичного, трудового виховання учнів початкової школи під час занять конструкторською діяльністю.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).