Психопрофілактика стресових перевантажень у педагогічних працівників: досвід закладів освіти в Україні та Польщі.
DOI:
https://doi.org/10.35433/2220-4555.18.2020.ped-3Анотація
У статті розкриваються особливості стресових перевантажень у педагогічних працівників у закладах освіти України та Польщі. Проаналізовано ефективність особистої поведінки та реакцій на дію стресорів учительської професіональної діяльності, а також засоби та прийоми для зняття стресової напруги у вчителів. Доведено, що негативним впливам стресових ситуацій протистоїть активна позиція особистості педагога та самостійність у прийнятті рішень. Продіагностовано 45 вчителів Житомирських закладів загальної середньої освіти на предмет наявності ознак професійного вигорання та доведена необхідність проведення тренінгової роботи щодо особистісного зростання як засобу психопрофілактики психічних перевантажень у вчителів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).