Проблема канонічного врегулювання церковно-адміністративного поділу православної діаспори
DOI:
https://doi.org/10.35433/2220-4555.18.2020.phyl-3Анотація
У статті аналізується проблеми становлення та утвердження адміністративного устрою українських православних церков у діаспорі. Доведено, що православна церква стала важливим фактором для гуртування української діаспори, збереження їх культурної й національної ідентичності. Для православних українців у діаспорі одним з важливих питань була необхідність формування церковної структури. Розширення діаспори зумовило виникнення нової еклезіологічної моделі в церковному устрої, яка була обґрунтована потребами часу та особливими історичними умовами. Вона передбачає діяльність декількох єпископів різних помісних церков, що суперечить низці канонів та самій традиції православної церкви. Представники помісних церков демонструють кардинально протилежні підходи до проблеми вирішення канонічного врегулювання адміністративної роздробленості церков у діаспорі. Більшість ієрархів відстоюють власне право на духовну опіку своїх співгромадян у еміграції. Інші – входять до юрисдикцій помісних церков, які є загальновизнаними, переважно в юрисдикції Константинополя.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).