Історія журналу

На території  Житомирської області, за даними перепису 2001 року, мешкає 49 тис. поляків, що складає 3,5 % населення.  У всі часи, перебуваючи в українському середовищі, польський  етнос намагався зберегти свою мову, культуру й традиції. Після проголошення незалежності України польська спільнота Житомирщини отримала можливість брати участь у публічному житті, активно створювати польські громадські об’єднання, серед яких наукові та культурно-освітні товариства, художні вокальні та танцювальні колективи. Нині польські громадські організації в Житомирській області  представляють більш ніж 100 осередків, які опікуються справами збереження польських традицій та історичної пам’яті, розвитком польської культури,  вивченням польської мови, науковими дослідженнями полоністичної тематики.

Одним із таких осередків є Житомирський державний університет імені Івана Франка. Тут у 1990–1991 н. р. було відновлено викладання польської мови у формі факультативу, викладачі та студенти активізували наукові розвідки з польської тематики. У 2004 р. в університеті відкрито  Центр полоністики, розпочато видання наукового часопису «Українська полоністика». Основне завдання цього щорічного видання – оприлюднення результатів полоністичних досліджень, знайомство з ними вітчизняних та польських учених, а також усіх, кого цікавить українсько-польська тематика.

Із 2015 року "Українська полоністика" видається спільно з Вищою школою економіки в Бидгощі (Республіка Польща).

Часопис «Українська полоністика» сприяє поширенню відомостей про українсько-польські дослідження. У ньому також публікуються статті, що надходять з різних областей України і Польщі, чим забезпечується науковий обмін.